سرور اچ پی ای رکمونت HPE ProLiant DL RackMount Servers

ProLiant DL300
HPE ProLiant DL500 Gen10 Server

مهمترین تفاوت این سری با سری های ML، قفسه ای یا DL RackMount بودن است. این سری به صورت افقی در رک قرار می گیرند و معمولاً از سرورهای سری ProLiant ML قویتر هستند. این سری سرورها گروه گسترده ای از سرورهای HP را شامل می شوند. بیشتر نسل های سرور اچ پی تولید و توسعۀ مدل های این سری را تجربه کرده اند. به همین دلیل است که بیشتر کاربران شناختی که از انواع سرور HP را دارند، خلاصه شده به این سری از تولیدهای شرکت اچ پی است. در این سری به آسانی امکان نصب تمامی قطعات سخت افزاری جهت افزایش قدرت، امنیت و ذخیره سازی برای شما مهیا است و مدل های متفاوت ProLiant DL از آخرین فناوری های سخت افزاری شرکت HPE پشتیبانی می کنند. با توجه به موارد نامبرده تقریباً انواع کسب و کارها به خصوص کسب و کارهای متوسط و بزرگ که امکان تهیه تجهیزات مناسب رک و اتاق سرور را دارند مخاطبان این سری پر طرفدار هستند. تاکنون هم استفاده گسترده صنایع و سازمان های مختلف باعث شده است که این سری از سرورها رتبه اول را در بیشترین تعداد فروش داشته باشند.

از نظر سازگاری با انواع نرم افزارها و سیستم عامل ها نیز ProLiant DL RackMount ها از سیستم عامل های شرکت HPE و مایکروسافت پشتیبانی کنند. این سری همانند بخش دیگری از انواع سرور HP امکان نصب سیستم عامل های منبع بازی نظیری Linux را نیز دارند. حتی برخی از مدل های این سری را (نظیر HPE ProLiant DL360/380/560/580) بعنوان سرورهای مورد استفاده در رایانش ابری بکار می گیرند. مدل های نامبرده با امکان بکارگیری 2 یا 4 پردازنده و بیش از 96 اسلات رم قدرت این سری از انواع سرور HP را نمایان می کنند.

نصب سرورهای ProLiant DL RackMount در رک

در صورتیکه سرور از نوع DL RackMount باشد، باید فضا و رک متناسب را تهیه نمایید. قبل از کانفیگ سرور HP در رک، مطمئن شوید که رک به زمین فیکس شده است. قبل از نصب سرور در درون رک، کلیه کارهای سخت افزاری که نیاز به باز شدن درب سرور دارد را انجام داده و سپس سرور را درون رک قرار دهید.

مزایای سرور HP نسل 10

مزایای نسل 10 سرور HPE بر اساس ویژگی های کلیدی این سرور معرفی می‌شوند. این ویژگی ها در این نسل به صورت ویژه ای بهبود یافته و یا از ابتدا بصورت استانداردهای امروزی پایه ریزی شده است. مزایای نسل 10 سرور HP آنقدر زیاد است که مدیران IT سازمان ها خیلی جدی به تغییر زیر ساخت های IT و تبدیل آنها به محصولات HP علی الخصوص سرور اچ پی فکر می‌کنند. در واقع سرورهای HPE ProLiant G10 سرورهای همه کاره ای هستند که برای انواع سازمان ها و شرکت ها به بهترین نحو ممکن بهینه سازی شده‌اند. سرورهای HPE ProLiant DL RackMount براحتی در داخل انواع رک های استاندارد قرار گرفته و کارایی، عملکرد و مدیریت شبکه را بهبود می بخشند.
در این مقاله بطور کامل در مورد مزایای سرورهای اچ پی نسل 10 توضیح داده شده است.

تفاوت سرور DL RackMount و ML Tower

سرور های DL RackMount بنا بر ساختار و معماری که دارند بیشتر بری کسب و کار های بزرگ و قرار گیری در رک توصیه می شوند چرا که برای خنک سازی آنها باید سیستم مناسبی طراحی و تعبیه شود در حالی که سرور های تاور ML Tower با داشتن فن قوی تر و ساختار داخلی متفاوت نیازی به سیستم خنک سازی مجزا ندارند. سرور های ایستاده عموماً بصورت 4U یا 4 واحدی بوده و فضایی که در رک اشغال می کنند تقریباً فضای زیادی است و بسیاری از کاربران که فضای مشخصی از رک را اجاره می کنند، خرید اینگونه سرور پیشنهاد نمی شود.