چراغ های LED بر روی سرور DL380 G10

مخاطرات هوش مصنوعی برای انسان
18 دی 1400
سرویس Alletra HPE چیست ؟
18 دی 1400
چراغ های LED بر روی سرور DL380 G10

هرکدام از چراغ های LED بر روی سرور DL380 G10 می توانند بیانگر یک مشکل خاص در سرور باشند، به همین دلیل درهنگام کار کردن با یک سرور باید آنها را کاملا درنظر بگیرید. هر نوع شبکه بسته به نوع شرکت سازنده دارای اعلان های مخصوص به خود است که می تواند برای عملکرد بهتر یک سرور مورد استفاده قرار بگیرد. امروزه سرورها با گسترش عملکرد خود در فضای یک شبکه، می توانند کاربردهای زیادی داشته باشند. راه اندازی یک سرور، شاید اکنون با وجود سخت افزارهای مختلف و قوی ساده تر شده باشد، اما نگهداری و کنترل مداوم این قطعات کار بسیار سختی است و برای اینکار باید از چراغ های LED بر روی سرور DL380 G10 استفاده کنید تا به کمک آنها بتوانید رفتار سخت افزارهای مختلف را در شبکه کنترل نموده و بخش های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهید. در اصل این چراغ ها در حالت های مختلف یافت می شوند و اغلب بروی تجهیزاتی که به صورت مستقیم با اینترنت سروکار دارند دیده می شوند. البته هاردها نیز از یک نوع led اختصاصی از نوع DL 380 G10 نیز استفاده می کنند که در محصولات شرکت هایی چون Dell، IBM و… متفاوت هستند.

چرا چراغ های LED بر روی سرور DL380 G10 مهم هستند؟

امروزه به دلیل رشد فناوری، برخی از قطعات و سخت افزارهایی که در این حوزه وجود دارد، از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. به عنوان مثال سرورهایی چون DL380 G9 & G10، به شما این امکان را می دهند تا بتوانید با هزینه بسیار کمی یک سرور مناسب را راه اندازی کنید. هاردهای به کار رفته بر روی این سرورها از نوع ۲٫۵ اینچی یا همان SFF هستند که به همراه یک پکیج کامل به فروش می رسند. این تجهیزات به دلیل وجود انواع هاردهای مختلف، در بخش جلویی دارای چندین LED هستند که هرکدام وضعیت هارد را نشان می دهد. این چهار ال ای دی، شامل، Locate LED، Activity Ring، Do Not Remove/Eject و Drive Status می شوند که هرکدام به شیوه ای می توانند اطلاعات کاملی را از وضعیت هارد در اختیار شما قرار دهند. چراغ های LED بر روی سرور DL380 G10 در اصل دارای ۶ وضعیت مختلف هستند که با رنگ های خیلی سبز تا نارنجی دسته بندی می شوند. در بخش ال ای دی های Locate LED، نیز یک نوع رنگ سبز و حالت خاموش شدن وجود دارد که در این حالت نشان می دهد، هارد درحال کارکردن می باشد.

 

 

در این بین چراغ Do Not Remove یا Eject نیز دارای یک وضعیت به نام Solid White است که به شما نشان می دهد که نباید هارد را از سرور جدا کنید. زمانی که یک هارد در سرور کاملا درگیر باشد، این چراغ به شما نشان می دهد تا از جدا کردن و آسیب زدن به اطلاعات و هارد جلوگیری کنید. همچنین این بخش به شما نشان می دهد که کدام هاردها در وضعیت غیرفعال هستند و می توانید آنها را بدون خارج کردن کامل سرور از شبکه تعمیر یا تعویض کنید.

حالت های مختلف Drive Status

در میان چراغ های LED بر روی سرور DL380 G10، Drive Status با داشتن ۶ حالت به عنوان مهم ترین بخش در سرورهای سری ۳۸۰ به شمار می رود که در وضعیت های مختلف به شما نشان می دهد که وضعیت سلامت هارد چگونه است. این بخش برای زمانی کاربرد دارد که شما نیاز به تعویض هاردهای معیوب خود با نسخه های جدید دارید.

حالت کاملا سبز و ثابت

اگر در هنگام بررسی هاردها با چراغ کاملا سبز و ثابت روبرو شده اید، می توانید از سلامت هارد خود مطمئن باشید. در این حالت سرور نشان می دهد که وضعیت شبکه شما کاملا ثابت است و می توانید از هارد به خوبی استفاده کنید.

حالت Flashing Green

در این حالت سه احتمال وجود دارد که برای هارد شما به وجود آمده است. اول، این احتمال وجود دارد که هارد شما بعد از تعویض کردن و قرار گرفتن در حالت Raid نیاز به Rebuild شدن دارد. در حالت دوم، این احتمال وجود دارد که اطلاعات و سرور شما در حال RAID کردن اطلاعات و گسترش فضای ذخیره سازی خود باشد، به اصطلاح هاردهای شما در حالت Expand قرار می گیرند. همچنین در حالت سوم نیز این احتمال وجود دارد که هارد شما در حال پاک کردن داده ها است.

 

 

حالت Flashing Amber-Green

زمانی که چراغ شما به رنگ نارنجی و سبزرنگ تغییر شکل می دهد، این احتمال وجود دارد که هارد با مشکل جدی روبرو شده است، اما بازهم می تواند کمی کار کند. زمانی که یک درایو یا چند لاجیکال مختلف از یک هارد با مشکل مواجه می شوند، اغلب این چراغ روشن می شود. همچنین در صورت مشاهده کردن این مشکل، این احتمال وجود دارد که هارد شما در حالت Fail Soon قرار گرفته است.

حالت نارنجی رنگ ثابت

در این حالت، این احتمال وجود دارد که یک یا چند هارد شما در سرور به صورت لایجیکال درایو در نیامده اند یا Raid نشده اند. برای رفع این مشکل باید کانفیگ اصلی هاردهای خود را مجددا برای تجهیزات جدید نیز ایجاد کنید. این مشکل زمانی به وجود می آید که شما یک هارد جدید را به سرور خود اضافه کرده باشید.

خاموش بودن چراغ وضعیت

زمانی که شما این علامت را بر روی سرور مشاهده کنید، این احتمال وجود دارد که درایو اصلی شما در یک Array از شبکه وجود ندارد و شما باید آن را تست و مجددا به شبکه متصل کنید. این موضوع زمانی که هارد کاملا خراب شده است یا به خوبی در سرور نصب نشده باشد، دیده می شود.

در حالت کلی چراغ های LED بر روی سرور DL380 G10 هرکدام به شیوه ای به شما نشان می دهند که سرور در چه وضعیتی قرار دارد. البته این نوع چراغ ها، در هر سرور بسته به نوع شرکت یا مدل می تواند متفاوت باشد. همچنین برخی از سرورها از رنگ های دیگری برای نمایش اعلان ها استفاده می کنند.

 

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است. (گرد آوری شده توسط تیم IT سامانه فناوری فرتاک)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *