سرور HPE Synergy

سرور HPE Proliant DX G10
18 آذر 1399
خرابی پاور سرور و نحوه تعویض آن
18 آذر 1399
سرور HPE Synergy

سرور HP Synergy بصورت مجموعه ای از سرورهای تیغه ای است که با رویکردی کاملاً ماژولار برای استفاده در شبکه های ابری بکار برده می شود. بنیان اصلی HPE Synergy با رویکرد Composable و ماژولار بنا شده است و در صورت نیاز به هر ماژولی، قابلیت افزودن و یا ارتقاء آنها براحتی فراهم شده است. سرورهای سینرژی قابلیت استفاده در پردازش های ابری، مجازی سازی و یا استفاده در سیستم های Container Based نظیر Docker را دارا بوده و بصورت نرم افزاری توسط APIها، امکان تخصیص منابع سخت افزاری و شبکه را فراهم می آورند و در نتیجه بسیار مناسب سرویس های ابری سخت افزاری، با رویکرد سخت افزار بعنوان سرویس (HaaS) هستند. پیش بینی می شود که تا ۵ سال آینده، بسیاری از کسب وکارها از فناوری های پردازش ابری در کسب وکارشان استفاده می کنند. بنابراین سرور اچ پی سینرژی امکان همگام بودن صنایع را با تکنولوژی پردازش های ابری فراهم می سازد. این سرورها مبتنی بر ماژول هایی از منابع محاسباتی، ارتباطی، ذخیره سازی، خنک کننده ها و منابع تغذیه، ایجاد شده است. هر ماژول در این سرورها می تواند تا ۴ عدد پردازنده اینتل، ۶ ترابایت حافظه و ۴ عدد هارد SSF را در خود داشته باشد. علاوه بر این، در صورت نیاز به افزایش فضای ذخیره سازی نظیر شرکت های ارائه دهنده سرویس های هاستینگ، می توان از ماژول های ذخیره سازی سینرژی بهره برد. این ماژول ها تا ۴۰ درایو SSF  را توسط رابط های SAS با سرعت ۱۲G به یکدیگر متصل نموده و با ترکیب ۵ محفظه ازین ماژول ها، می توان تا ۲۰۰ عدد درایو SFF را در اختیار داشت.

برخی معتقدند آنچنان دوراندیشی در مفهوم معماری این دستگاه نهفته است، که تا قرن ها نیازهای هرگونه پردازش و امکان افزایش سخت افزار مورد نیاز را با توجه به ساختار منعطف خود تأمین خواهد نمود. این معماری با دو ماژول مدیریتی اصلی به نام های HPE Composer Synergy و HPE Synergy Image Streamer امکان مدیریت، نظارت و پیکربندی تمامی جنبه های محاسباتی، ذخیره سازی و ارتباطی را فراهم می نماید. این ماژول ها امکان دسترسی به قابلیت جدیدی از سرویس های ابری بنام IaaC را فراهم می آورند که می توان توسط آن، اعمال مختلف مدیریتی را در قالب کدهای برنامه بصورت یکپارچه، توسط API انجام داد. بعبارتی این واسط های نرم افزاری، قابلیت Infrastructure as a Code را فراهم می نمایند.

در میان انواع سرورهای HP، سرورهی سینرژی ترکیبی از سخت افزار پردازشی، نرم افزار، شبکه و ذخیره ساز را فراهم می آورد که باعث ایجاد زیرساخت های Composable شده و همچنین موجب کاهش زمان پیاده سازی، کاهش پیچیدگی عملیات و هزینه های سازمانی خواهند شد.

برخی از مزایای سرورهای HPE Synergy عبارتند از:

  • بهره وری بالا، مقیاس پذیری، استفاده ی بهینه از فضا، ذخیره سازی ساده و منعطف بودن در پیکربندی.
  • بکارگیری Composer و نرم افزار OneView که باعث ایجاد دیتاسنترهای Software Defined می گردد.
  • استفاده از Composable Fabric و بهینه سازی ترافیک سوئیچ های Core و کم شدن کابل کشی ها.
  • استفاده از ذخیره سازهای ظرفیت بالا بخصوص در مدل های DAS، NAS و SAN.

سرورهای HPE Synergy امکان کار با پردازش های ابری در کنار مجازی سازی و هوش مصنوعی را داشته و نیز کار با شبکه های با سرعت بالا و ارتباطات بدون نیاز به سیم (وایرلس) را دارا هستند. توانمندی های سرورهایHPE Synergy قابل قیاس با هیچ یک از انواع سرور HP نیست. این سری از انواع سرور اچ پی می تواند از ظرفیت بسیار بالای حافظه و همچنین هارد دیسک های SSD پشتیبانی نماید. علاوه بر این، از میان تمامی انواع سرور HP تنها این فریم سرور، تمامی هسته ها را کاملاً برای انجام پردازش به خدمت می گیرد. خرید سرورهای سینرژی تنها به مراکز داده و یا سازمان هایی توصیه می شود که به بیش از ۱۰ سرور برای پردازش و ذخیره سازی نیاز دارند. این خرید طلایی برای سازمان ها، علاوه بر کاهش هزینه های خرید (CAPEX)، صرفه جویی در هزینه های نگهداری و مدیریت (OPEX) را نیز به همراه خواهد داشت.

هم اکنون سامانه فناوری فرتاک، انواع سرور HP را بعنوان وارد کننده و تأمین کننده، با تضمین اصالت کالا همراه با گارانتی معتبر ارائه می نماید. به منظور بررسی وضعیت موجودی کالا، قیمت و یا خرید سرور HP با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

 

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است. (گرد آوری شده توسط تیم IT سامانه فناوری فرتاک)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *