سرور HPE Proliant DX G10

سرور HP DL560 G10
11 آذر 1399
سرور HPE Synergy
11 آذر 1399

ورود سری DX سرورهای نسل ۱۰ اچ پی به بازار همزمان با پردازنده های نسل دوم Intel Xeon Scalable مصادف گردید. این مجموعه از سرورها با مشارکت کمپانی های اچ پی و شرکت Nutanix به بازار عرضه شده است. این محصول با بکارگیری فناوری های جدید، سعی در کمتر نمودن پیچیدگی مراکز داده و افزایش مقیاس پذیری داشته است. از جمله ویژگی های سرورهای HPE ProLiant DX G10 می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • برای محیط Nutanix تنظیمات سخت افزاری از داخل کارخانه تنظیم و بهینه سازی شده است.
  • سیستم عامل و بسترهای AOS (Acropolis Operating System) و همچنین AHV (Acropolis Hypervisor) در تنظیمات اولیه کارخانه نصب اولیه شده ­اند.
  • سیستم عامل ها و پلتفرم های واجد شرایط توسط HP و Nutanix شناخته شده ­اند.

هرچند می توان این سرورها را در زمان سفارش با قابلیت استفاده از VMware Vsphere درخواست نمود اما استفاده از Nutanix در این سری از سرورهای ProLiant برتری های زیر را به ارمغان خواهد آورد:

  • می­ توان بستر کامل Stack را تنها با ابزارهای HPE ProLiant DX ونرم افزار Nutanix Enterprise Cloud پیاده سازی نمود.
  • با بهره گیری از ابزارهای ذخیره سازی HPE ProLiant DX و بهبود قابلیت های مراکز داده، از ذخیره سازهای پیچیده و گران قیمت SAN بی نیاز شده است.
  • نیاز به کارشناس IT کمتر شده و مدیریت ساده این سری از سرور HP، با نرم افزار ممکن شده است.
  • بروزرسانی و ارتقا ساده تر شده و پس از خرید سرور HPE ProLiant DX GEN10 می توانید با زیرساختی کوچک، سرور را راه اندازی نموده و در هنگام نیاز، ابزارها را گسترش دهید.
  • با توجه به ویژگی های یاد شده مجازی سازی نیز در این سری اقتصادی شده و هزینه های کمتری دارد.
  • علاوه بر این، بدون تغییر در ابزارها می توانید یک ابر خصوصی (Private Cloud) برای خود برپا نمایید.

 

 

در ادامه به بررسی اجمالی برخی از مدل های شناخته شده این مجموعه از سرورهای HP خواهیم پرداخت.

سرور HPE ProLiant DX170r Gen10

یک سرور ۱ یونیت و ۲ پردازنده­ای است و از پردازنده های Intel Xeon Scalable با تعداد هسته بین ۸ و ۲۴ هسته و سرعت پردازش از ۲٫۱ تا ۳٫۶ گیگاهرتز پشتیبانی می نماید. امکان استفاده ۱۶ اسلات رم DIMM از نوع DDR4 را داشته و در صورت استفاده ازLRDIMM  تنها می توان تا ۲ ترابایت حافظه در اختیار داشت. هر دو نوع هارد دیسک LFF و SFF را پشتیبانی نموده و نصب دیسک ها بر روی HPE ProLiant DX2000 Chassis امکانپذیر است.

سرور HPE ProLiant DX190r Gen10

یک سرور ۲ یونیت و ۲ پردازنده است که پیکربندی آن مشابه سرور ProLiant DX170r Gen10 است. این سرور اچ پی یک اسلات PCIe از سرور DX170r بیشتر داشته و دارای ۴ عدد اسلات x16 است. در هاردهای این سرور نیز مانند سرور DX170r امکان ترکیب SAS،SATA  و SSD وجود ندارد.

سرور HPE ProLiant DX360 Gen10

این سرور با داشتن چگالی بالا و اشغال نمودن فضای ۲ یونیت، مناسب استفاده در فضاهای فیزیکی محدود است. از ۲ عدد پردازنده ۲۸ هسته ای Intel Xeon Scalable پشتیبانی نموده و ۳ اسلات PCIe دارد که بصورت تک پردازنده ای، تنها ۲ اسلات آن فعال خواهد بود. ۲۴ عدد شکاف حافظه DIMM بصورتDDR4  با سرعت ۲۹۳۳  MT/s داشته و حداکثر ظرفیت آن با داشتن ۲ پردازنده می تواند تا ۳ ترابایت برسد. هارد دیسک های SFF و LFF امکان نصب بر روی این سرور را دارا هستند.

سرور  HPE ProLiant DX380 Gen10

این سرور ۲ یونیت اچ­پی، به دلیل امکان ارتقا مناسب، برای حجم های مختلف کاری مناسب بوده و مطلوب محیط هایی است که بر اساس محاسبات زیاد بنا شده اند. این سرور قابلیت نصب ۲ عدد پردازنده از سری پردازنده های Intel Xeon Scalable با حداکثر ۲۸ هسته پردازشی را داشته و حافظه مورد استفاده در این سرور بصورت HPE DDR4 Smart Memory با سرعت ۲۹۳۳ MT/s است که تا ۳ ترابایت می تواند افزایش یابد. ۳ عدد شکاف توسعه PCIe بصورت ۲ اسلات x8 و ۱ اسلات x16 دارد و امکان نصب هارد دیسک هایSFF  و LFF را داراست.

کیس HPE ProLiant DX2000

زیرساختی برای چند سرور با چگالی بالا است که بهره مندی از انعطاف را در حجم بالا ممکن نموده است. در مراکز داده ای کوچک، یکی از مناسب ترین محصولات جهت استفاده بوده و بستری منعطف برای توسعه را در ۲ یونیت فراهم نموده است. بدین معنی که رک ۴۲ یونیتی امکان نگهداری ۲۰ عدد از این کیس ها را دارد. این کیس امکان قرار دادن ۴ عدد سرور ProLiant DX170r Gen10 و همچنین ۲ عدد از سرورهای ProLiant DX190r Gen10 را داراست. بنابراین در رکی که ۲۰ کیس جا می گیرد می­توان ۸۰ سرور را نگهداری نمود.

 

برای بررسی دقیقتر ویژگی های سرور HPE ProLiant DX Gen10 می توانید به وب سایت رسمی شرکت NUTANIX مراجعه فرمایید. هم اکنون سامانه فناوری فرتاک، سرور HPE ProLiant DX Gen10 را بعنوان وارد کننده و تأمین کننده، با تضمین اصالت کالا همراه با گارانتی معتبر ارائه می‌نماید. به منظور بررسی وضعیت موجودی کالا، قیمت و فروش سرور اچ پی با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *