نرم افزار مدیریتی HPE OneView

خرابی پاور سرور و نحوه تعویض آن
2 دی 1399
هارد HP
2 دی 1399
نرم افزار مدیریتی HPE OneView

اگر برای مدیریت متمرکز شبکۀ خود به یک کنسول یکپارچه و مانیتورینگ مداوم آن احتیاج دارید، ما را در این مقاله با معرفی نرم افزار مدیریتی HPE OneView همراهی نمایید. شاید شما هم قبلاً از نرم افزار HP System Insight Manager استفاده کرده باشید، در این صورت بهتر است بدانید کمپانی HPE با معرفی نرم افزار مدیریتی HPE OneView آن را جایگزین این نرم افزار جهت مدیریت یکپارچۀ تمامی اجزای شبکه شامل سرورها، دستگاه های ذخیره سازی و ساختار شبکه نموده است. برای تولید و گسترش این محصول، زمانی حدود چهار سال را با همکاری ۱۵۰ مشتری خود در سراسر جهان در ۳۰ دیتاسنتر صرف کرده است. این محصول در سال ۲۰۱۴ عرضه شده و تا کنون بیشتر از ۱ میلیون لایسنس از آن به فروش رفته است. در صورت معرفی نرم افزار مدیریتی HPE OneView به سازمان خود و دیگران این موضوع را در نظر داشته باشید که می توان از آن جهت مدیریت و پیگیری رویدادها در انواع سرور HP استفاده نمود.

این نرم افزار، دارای ویژگی هایی است که مدیران انفورماتیک را جهت بهبود اوضاع همراهی می نماید. این محصول بدون وابستگی به سیستم خاصی، ویژگی هایی دارد که در ادامه به لیستی از آنها اشاره خواهیم نمود:

 • خودکارسازی عملیات IT سازمان و مدیریت یکپارچۀ کل شبکه در یک کنسول و در نتیجه کاهش خطا و هزینه های IT.
 • یافتن سریع و دقیق سرورها با امکانات قوی برای جستجو.
 • HPE OneView یک محصول Open Source است. این قابلیت علاوه بر کمک به توسعۀ سریع این محصول، باعث می شود که براحتی بتوان آن را با نرم افزارهای دیگر یکپارچه و ادغام نمود.
 • از دیگر امکاناتHPE OneView مدیریت کامل سرورها است. در این نرم افزار می توان سرورها را گروه بندی نموده و برای هریک پروفایل مخصوص بخود تهیه نمود.
 • قابلیت مدیریت Blade Enclosureها و امکان مدیریت ارتباط منطقی میان سرورها.
 • تهیۀ Schema و نقشۀ ارتباط بین سرورها.
 • امکان بروزرسانی و مدیریت Firmware.
 • بررسی لحظه ای و مدیریت وضعیت سلامت تجهیزات.
 • سادگی و کارآمدی و حذف پیچیدگی های زیرساخت.
 • امکان توسعه و ارتباط نرم افزاری بوسیلۀ API.

 

 

دغدغۀ بسیاری از کاربران حرفه ای پس از معرفی نرم افزار مدیریتی HPE OneView، هماهنگی و مدیریت رابط VMware است. در اینجا باید بگوییم، این نرم افزار بستری یکپارچه  و شامل ترکیبی از محصولات VMware همچون vCenter ، vRealize Operations ، vRealize Orchestrator  و vRealize Log Insight است. با کمک افزونه های نامبرده، مدیریت اچ پی در VMware گسترش خوبی پیدا  می­کند.

 

 

لایسنس این محصول فوق ­العاده را می توان در نسخۀ Advanced و با توجه به تعداد سرورها و ماژول­های نرم افزاری خریداری نمود، اما خبر خوب این است که شما می توانید این محصول را برای یک کلاینت، به رایگان در اختیار داشته باشید و از برخی امکانات آن استفاده نمایید. در این صورت شما به راحتی می توانید از خصوصیاتی که در زیر به آن اشاره شده است بصورت رایگان استفاده نمایید:

 • داشبورد متمرکز: در این داشبورد یک نمای کامل از سخت­افزارهای متصل به سرور اچ پی در دسترس است. گزارش های آماری را در پیشخوان می توانید ببینید و هشدارها نیز در همین صفحه برای شما نمایش داده خواهد شد. البته با خرید لایسنس این محصول می توانید تا ۱۰۲۴ سرور را نظارت کنید که این مسأله برای مراکز داده بسیار حائز اهمیت است.
 • نمایش اتوماتیک هشدارها: اچ پی ای وان ویو، بدون وقفه تجهیزات شما را برای شناسایی خطاها تحت نظر داشته و مدیریت ایمن از راه دور را ممکن می سازد. با خرید لایسنس Advanced iLO و iLO Advanced Premium می توان این امکان را گسترش داد و حتی امکان پیش بینی خطاها را نیز در این محصول داشت. هشدارها ابزار دست پشتیبان سرورها هستند.
 • ارتباط آسان بوسیلۀ ریموت: با اینکه این محصول امکان مدیریت و نظارت را بصورت هماهنگ و کامل برطرف می سازد، اما اگر بخواهید با کنسول و رابط مبتنی بر iLO ارتباط داشته باشید، این امر به آسانی میسر است و امکان ارتباطی امن برای شما به سادگی فراهم خواهد شد.
 • گزارش­های یکپارچه: در صورت استفاده از این محصول، می توانید از گزارش­های کلی و عمومی، نیازمندی های رسیدگی به سرور، مدیریت چرخۀ عمر تجهیزات و … را در کنار سایر امکانات این محصول یکپارچه با تجهیزات سخت­افزاری خود استفاده نمایید.
 • طراحی مرکز داده: محل رک ها و ترتیب آنها را نگهداری کنید، بستر مرکز داده را مدیریت کنید و تیم پشتیبانی خود را برای حضور در سایت یاری نمایید. با این امکان دقیقاً متوجه خواهید شد که در کدام مکان خطا رخ داده و در زمان و هزینۀ دوباره کاری صرفه­جویی شایانی خواهد شد.

 

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است. (گرد آوری شده توسط تیم IT سامانه فناوری فرتاک)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *