سوئیچ HP QW938A

انواع هارد سرور HP
10 آذر 1400
سرور HP خانگی چیست؟
10 آذر 1400
سوئیچ HP QW938A

سن سوئیچ اچ پی HPE QW938A دارای پورت های قوی ساخت شرکت اچ پی می باشد که بین ۱۶ تا ۲۴ پورت فعال دارد.دارای سرعت بالا هستند و شبکه های سازگاری ایجاد می کنند که باعث بهبود عملکرد برای کاربران می شود. این سن سوئیچ ها برای یک یا چند نود تنها یک مسیر تعریف میکنند.

 

 

سن سوئیچ چیست؟

سن سوئیچ ها در واقع یک پل ارتباطی بین سرورها و دستگاه های ذخیره سازی هستند که بصورت متوسط باید ۱۶پورت آنها فعال باشد.  سوئیچ QW938A ساخت شرکت HP است. سوئیچ QW938A یک نمونه پیشرفته در جهت ارتقا سطح کیفی هستند که دارای پورت های حساس و پشتیبانی قوی می باشند. سن سوئیچ های سریHP SN3000 B FIBRE CHANNEL  با عملکرد بسیار بالا هستند و محیط های ذخیره سازی ابری خصوصی با فناوری پورت فیبر ۱۶ گیگابایتی و قابلیت پشتیبانی از محیط های مجازی، نیاز کاربر را فراهم می کنند. این سن سوئیچ فرآیند نصب و رابط کاربری ساده ای داشته و این دو مورد استفاده از دستگاه را ساده می نماید.

سازمان ها برای عملکرد هرچه بهتر و حفظ بودجه، از سرعت های بالا استفاده نموده و در این راستا از محیط های ذخیره سازی ابری بهره می برند. سوئیچ QW938A  در ۱۲ تا ۲۴ پورت و نهایت سرعت ۱۶ گیگابایت  و در ابعاد ۱U با قدرت عالی در جهت حفاظت از شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. سوئیچ SN3000B دسترسی ارزانی به تکنولوژی محیط ذخیره سازی شبکه (SAN) می باشد. سوییچ SN3000B در دو مدل موجود است:۱) HP SN3000B 16 Gb 24-port سوئیچ پورت فیبر با ۲۴ پورت فعال و ۲) HP SN3000B 16 Gb 24-port سوئیچ پورت فیبر با ۱۲ پورت فعال.

 

 

ویژگی های  سوئیچ QW938A

  • سرعت بالا و مقرون به صرفه بودن و تکنولوژی برتر.
  • حداکثر ۲۴ عدد پورت فعال.
  • مقرون به صرفه بودن در برابر عملکرد عالی.
  • ارائه ی پورت با تراکم بالا برای محیط SAN ورودی، همراه با اجزای قابل حذف در حین فعالیت شبکه (Hot Swappable).

 

اجزای پنل جلویی  سوئیچ qw938A

  1. استفاده از ۲۴ پورتSFP
  2. کانکتور USB
  3. پورت سرویس
  4. LED خطای پاور
  5. کانکتور شبکه
  6. LED پاور

مهمترین ویژگی سوئیچ QW938A

با توجه به تراکم پورت سوئیچ Edge و با قابلیت کارایی، نصب این شبکه آسان است. سوئیچ QW938A قابلیت ارائه ۱۲ تا ۲۴ پورت را در یک محفظه ۱u را دارد. سرعت عملکرد بالا تا  نهایت ۱۶ گیگابایت بر ثانیه است. Trunking بصورت یک داده بین سوئیچ ها عمل نموده و می تواند سرعت را تا ۱۲۸  گیگابایت بر ثانیه افزایش دهد. وسایل جانبی سوئیچ QW938A قابلیت ارتقا و جابجایی دارد. همچنین سیستم خنک کننده در هنگام فعالیت سوئیچ QW938A عملکرد آن را تسریع می بخشد. تمام داده ها و حافظۀ سیستم بصورت یکسان محافظت می گردد.

مؤلفه های یک سوئیچ QW938A  استاندارد چیست؟

یکی از اساسی ترین مؤلفه های سوئیچ QW938A فیلتر فریم است که این فیلتر از خانواده های سری B این سوئیچ ها بوده و قابلیت بررسی ۶۴ بایت را دارا است. این فیلتر قابلیت هایی نظیر Zone بندی گسترده و نظارت بر عملکرد این سطح از ویژگی را فراهم می آورد. منطقه بندی پیشرفته در سوئیچ های سری ۸GB از  سوئیچ QW938A در واقع همان مدیریت ساده ای است که قبلاً با نرم افزار اجرا شده است. مدیران این سری از  سوئیچ QW938A به منظور جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز، آنرا به گروه های منطقی سازماندهی می کنند.

نظارت بر شبکۀ SAN توسط مرورگر وب انجام می شود که یک رابط گرافیکی ساده داشته و با تمامی مرورگرها قاب دسترسی است. در این ابزارها از طریق مرورگر وب با پشتیبانی از جاوا توسط یک سیستم استاندارد از هر مکانی می توان مدیریت و نظارت را انجام داد.

EGM یکی دیگر از ویژگی های سوئیچ QW938A است. این ویژگی تشخیص اشتباهات ساده را برای نظارت، آسانتر می نماید. مصرف کنندگانی که  از قابلیت  GEM استفاده می کنند، می توانند محصولات سخت افزاری را با توجه به کارآیی و نحوۀ مدیریت مناسب انتخاب نمایند. عملیات EGM را HP SAN Network Advisor Professional, Professional Plus, and Enterprise فعال می کند.

شبکه های سازگار با  سوئیچ QW938A

این شبکه ها، ترافیک داده ها را کنترل نموده و یک برنامۀ مدیریتی جهت مراقبت از این منابع نیز دارند. این برنامه ها توسط پروتکل های مخصوصی مدیریت می شوند. این شبکه ها محدودیت نرخ ورودی دارند، به این معنا که به پهنای باند ورودی یک پورت اجازه می دهند میزان کمتری داده را با SAN تبادل داشته باشد. این محدودیت تبادل اطلاعات برای شرکت ها با منابع محدود بسیار مفید است. در سوئیچ QW938A برای یک یا چند نود یک مسیر تعریف می شود و اگر استفاده از این مسیر اصلی  ممکن نباشد از مسیر جایگزین استفاده می شود.

بهبود بخشیدن برنامۀ سرور (SAO) نتیجۀ نهایی نرم افزار را برای سرور های فیزیکی و دستگاه های مجازی بهینه سازی می کند. نقطۀ اتصال به زیر ساخت های سرور، اینگونه صورت می گیرد که SAO با HBA های فیبر سری B بکار می رود، و این شبکه های سازگار با سری B را با SAN با همان سری ساخت، به شبکه متصل می نماید.

 

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد سوئیچ HP و یا خرید سرور HP می توانید با همکاران ما در بخش فروش تماس حاصل نمایید.

 

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است. (گرد آوری شده توسط تیم IT سامانه فناوری فرتاک)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *