ذخیره ساز اچ پی (HP SAN Storage MSA 2040)


امروزه سازمان هایی که از سرور استفاده می کنند نیازهای ذخیره سازی متمایزی نسبت به گذشته دارند . در این راستا مهیا کردن سطوح بالاتر از عملکرد و کارایی ، در قبال هزینه کمتر بسیار مورد توجه تولید کنندگان تجهیزات شبکه قرار گرفته است . با توجه به اینکه کمپانی HP پرچم دار تولیدات در این زمینه می باشد ، بدیهی است که در این راستا اقداماتی را به عمل آورده باشد. استوریج HP MSA 2040 از جمله SAN استوریج های Entry Level می باشد که میزان بار ذخیره سازی را افزایش می دهد .نسل بعدی استوریج های MSA 2040 استانداردهای ذخیره سازی را بالا برده و به شکل منحصر به فردی نیاز به ذخیره ساز های اشتراکی و حفاظت از داده های مشتریان را برطرف می کند . تمامی موارد ذکر شده به کاهش قابل توجه مجموع هزینه های خرید و نگه داری (TCO) کمک شایانی می کند ، در عین حال عملکرد دستگاه با بهره گیری از فناوری هایی مانند Solid State Drives، Snap ,Volume copy، Replication و SED به طور توأمان افزایش می یابد. ذخیره ساز MSA 2040 برای سازمان هایی که نیازمند کارایی بالا هستند ، امکاناتی نظیر یکپارچه سازی و مجازی سازی را پشتیبانی می کند . MSA 2040 با معماری جدید پردازنده هایش با استفاده از 4 درگاه انتقال داده به همراه 4 گیگابایت حافظه کش به ازای هر کنترلر و پشتیبانی از فناوری هارد های SSD ، عملکرد بهینه ای به ارمغان می آورد. . یکی دیگر از قابلیت های چشم گیر این ذخیره ساز پشتیبانی از ، 64 عدد Snapshot و Volume Copy جهت افزایش امنیت داده ها می باشد . این ذخیره ساز به صورت پیش فرض و استاندارد با قابلیت پشتیبانی از 64 عدد Snap Shot ، ارائه می گردد . با خریداری لایسنس Remote Snap امکان کپی گرفتن از Volume ها جهت افزایش سطح حفاظت از داده ها و فعال سازی Replication میان یک یا دو دستگاه دیگر ، فراهم می گردد.

قابلیت جدید استوریج MSA 2040 :
معرفی دو درایو HPE MSA 900GB 12G SAS 15K SFF ENT HDD و HPE MSA 4TB 12G SAS 7.2K LFF MDL SED
ویژگی های برجسته :
سادگی : معماری انعطاف پذیر و سهولت در مدیریت و پیکربندی
سرعت : این ذخیره ساز استانداردهای جدیدی را ارائه می کند که 3 تا 4 برابر رقبا ، نسبت هزینه به کارایی را افزایش می دهد.
آینده نگر: ذخیره ساز MSA 2040 ، از 2 برابر پهنای باند پشتیبانی می کند ، همچنین اولین دستگاهی است که بر خلاف سایر محصولات هم رده خود ، فایبر چنل 16 گیگابیتی را ارائه می دهد .
گواهی ENERGY STAR : استوریج MSA 2040 دارای گواهی ENERGY STAR می باشد .

HPE MSA 2040 Storage

ENERGY STAR certified HPE MSA 2040 is a high-performance storage array designed for entry-level Hewlett Packard Enterprise customers desiring 8Gb/16Gb Fibre Channel, 1GbE/10GbE iSCSI, or 12Gb SAS connectivity with 4 host ports per controller. The MSA 2040 Storage array provides an excellent value for customers needing performance balanced with price to support initiatives such as consolidation and virtualization.


The MSA 2040 delivers this performance by offering:
 • High performance controller architecture
 • 6GB cache per controller , 12GB per storage array
 • Support for SSDs, Enterprise SAS HDDs, Midline SAS HDDs, and Self Encrypting Drives
 • SAN and SAS interfaces
 • Up to four (4) host ports per controller, 8 host ports per storage array
 • Two new MSA 2040 Controllers:
 • -MSA 2040 SAN Controller
 • 8Gb/16Gb FC connectivity and/or
 • 1GbE/10GbE iSCSI connectivity
 • -MSA 2040 SAS Controller
 • 6Gb/12Gb SAS connectivity
 • The HPE MSA 2040 Storage ships standard with a license for 64 snapshots for increased data protection. The MSA2040 now offers a simplified licensing strategy with one optional software suite. The Advanced Data Services Suite include the following software licenses:

  - HPE MSA 2042 Performance Automated Tiering LTU
  - HPE MSA 512-Snapshot Software LTU
  - HPE MSA Remote Snap Software LTU


  MSA 2040, 2 SAN controllers installed

  1. Power supplies
  2. 8 and/or 16Gb Fibre Channel, 1 and/or 10GbE iSCSI


  3. CLI port (mini-USB)
  4. Management Ethernet port
  5. Expansion port


  MSA 2040, 2 SAS controllers installed

  1. Power supplies
  2. 6Gb/12Gb mini-SAS HD ports
  3. CLI port (mini-USB)
  4. Management Ethernet port
  5. Expansion port