محصولات اینترپرایز

شرکت اچ پی در یکم ژانویه 1939 توسط Bill Hewlett و David Packard در یک گاراژ کوچک واقع در پالو التو، کالیفورنیا تاسیس شد. این شرکت با سرمایه گذاری 538 دلار بر تولید تجهیزات آزمایش الکترونیکی تمرکز کرد. در دهه هشتاد و نود میلادی به برترین تولید کننده کامپیوترهای شخصی و سرورها تبدیل شد.

در سال 2015 تقسیم خود به دو شرکت مجزا HP INC (تولید کننده ماشین های اداری و سیستم های شخصی) و Hewlett Packard Enterprise (تمحصولات و خدمات کسب و کار، از جمله سرورها، ذخیره سازی، شبکه سازی و راه حل های نرم افزار) را اعلام کرد.

در پس این تقسیم، شرکت Hewlett Packard Enterprise بر ارائه راه حل های نوآورانه برای مراکز داده، محیط های ابر هیبرید، محاسبات Edge و امنیت سایبری تمرکز کرد. شرکت همچنان سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه را برای پاسخ به نیازهای در حال توسعه شرکت ها در عصر دیجیتال ادامه داده است.

شرکت EMC در سال 1979 در زمینه ذخیره سازی و مدیریت داده ها تاسیس شد. در سال 2016 توسط شرکت دل خریداری شد و این بزرگترین ترکیب کسب و کاری صنعت تکنولوژی تا به امروز به شمار می‌رود. 

شرکت ترکیبی DELL EMC طیف گسترده ای از محصولات و خدمات را از زیرساخت مرکز داده دیتاسنتر تا راه حل های ابری و دستگاه های سازمانی ارائه می دهد.

ز سال 2024، Dell EMC به عنوان یک شرکت تکنولوژی بین المللی برجسته است که مشتریان متنوعی را در سراسر صنایع، از کسب و کارهای کوچک تا شرکت های چند ملیتی خدمت می کند.
پیشنهاد های گسترده شرکت شامل راه حل های زیرساخت، مدیریت داده ها، خدمات ابر و کامپیوتری کاربران نهایی است که به نیازهای پیچیده و در حال توسعه شرکت های مدرن پاسخ می دهد.
با ترکیب نقاط قوت Dell  و EMC ، شرکت DELL EMC خود را به عنوان یک ارائه دهنده راه حل های تکنولوژیکی جامع، به عنوان فعال کلیدی در صنعت اطلاعاتی و کمک به تحول دیجیتال کسب و کار در سراسر جهان قرار داده است.

EMC LOGO

CISCO Systems در دسامبر 1984 نام خود را از نام شهر سانفرانسیسکو وام گرفته شده بود تاسیس شد. در ابتدا بر توسعه نرم افزار شبکه به خصوص روتر های چندپروتکل برای تسهیل اتصال شبکه های کامپیوتری شروع به فعالیت کرد و در سال 1990 آغاز دوره رشد و گسترش این شرکت بود و فعالیت خود را تا ارائه سوئیچ ها، نرم افزارها و راه حلهای امنیتی گسترش داد.

امروزه سیسکو یک رهبر تکنولوژی جهانی است و از طریق نوآوری تکنولوژیکی، خرید های استراتژیک و تعهد به موفقیت مشتری، سیسکو سیستم های خود را به عنوان یک ارائه دهنده پیشرو از راه حل های شبکه و امنیت سایبری ایجاد کرده است، شکل دادن راه ارتباط، ارتباطی و همکاری در عصر دیجیتال معرفی کوتاهی از این ابر شرکت شبکه گذاری است.