آخرین مقایسه آنتی ویروس ها توسط آزمایشگاه Av-Comparatives 2018

میکرو سرور نسل دهم HPE
4 مرداد 1399
vmware
تفاوت VCenter ،VCSA ،VSphere Client و Virtual Appliance
4 مرداد 1399
آخرین مقایسه آنتی ویروس ها توسط آزمایشگاه Av-Comparatives 2018

مقایسه آنتی ویروس ها سال ۲۰۱۸ توسط آزمایشگاه مستقل AV-Comparatives اعلام شد. این تست در مورد حفاظت بلادرنگ در دنیای واقعی می باشد

معرفی

این مقایسه آنتی ویروس ها، مروری کوتاه بر روی تست حفاظت بلادرنگ در ماه فوریه ۲۰۱۸ می باشد. گزارش های جزئی تر در رابطه با محصولات مصرف کنندگان (که هرکدام شامل پنج ماه می باشد) در ماه های جولای و دسامبر منتشر می شوند. هر گزارش حاوی تست آژیر کاذب (False Alarm) و همچنین جایزه محصولات بر اساس امتیازشان در دوره پنج ماهه خواهد بود.

موارد آزمایش شده

آزمایش حفاظت بلادرنگ در حال حاضر پیچیده ترین و جامع ترین تست موجود است که موارد زیادی را مورد آزمایش قرار می دهد. در حال حاضر این آزمایش تحت مایکروسافت ویندوز ۱۰ ۶۴ بیتی به همراه نرم افزار های ثالث آپدیت شده (مثل ادوبی فلش و ادوبی اکروبات ریدر و جاوا و …) اجرا شده است. به همین خاطر پیدا کردن اکسپلویت های درحال اجرا و اجرای بدافزار ها چالش برانگیز تر از زمانی است که این تست را روی سیستم آپدیت نشده با نرم افزارهای ثالث آسیب پذیر یا پچ نشده انجام می دهیم.
از جمله بدافزار مشابهی که از طرف دامنه ها یا آدرس های آی پی متفاوتی میزبانی می شود، سایت هایی که قبلا تست شده اند، سایت ها و فایل های غیر مخرب و بدافزار ها و سایت هایی که در طول آزمایش ناپدید می شوند. بسیاری از URL های مخرب حامل اکسپلویت هایی هستند که ما نمیتوانیم بر روی سیستم ها و برنامه های پچ شده اجرا کنیم. این به آن معناست که آسیب پذیری ها بر روی برنامه های ثالث در سیستم های پچ شده نمیتوانند اکسپلویت شوند. کاربران باید بدانند درصورتیکه سیستم و برنامه های ثالث خود را همیشه آپدیت و پچ کنند میتوانند به طور چشمگیری خطر اکسپلویت را کاهش دهند.

نمودارد مقایسه آنتی ویروس ها ۲۰۱۸ – حفاظت

این جدول امتیاز حفاظت محصولات تست شده را نشان می دهد. جدول زیر، تنها امتیازهای ماه فوریه ۲۰۱۸ را نشان می دهد (۲۰۳ مورد آزمایشی). نتایج آزمایش مثبت کاذب (false-positive)، نیز در نمودار زیر مشاهده می شود. در این جدول مقایسه آنتی ویروس ها را ملاحظه می کنید که آخرین گزارش آزمایشگاه Av-Comparatives در سال ۲۰۱۸ می باشد  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *